Metody makijażu permanentnego brwi
Metody makijażu permanentnego brwi

Makijaż permanentny ust czy brwi cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, czemu trudno się dziwić. Wyróżnia się licznymi zaletami, z których największe to oszczędność czasu oraz zadbany wygląd. W przypadku brwi pięknie podkreśla oczy, dodając twarzy wyrazistości.

Makijaż permanentny brwi – dla kogo?

Tego typu makijaż to idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych. Pozwala zrezygnować z malowania brwi każdego dnia oraz zmywania ich wieczorem. Posiadające go kobiety mogą czuć się swobodnie w miejscach, w których zwykle muszą zrezygnować z makijażu, np. na basenie, w saunie bądź na plaży. Na makijaż permanentny decydują się również osoby z brwiami słabymi, mało widocznymi lub przerzedzonymi po chorobie (włącznie z nowotworową). Dzięki niemu mogą poprawić swój wygląd oraz samopoczucie.

Współcześnie istnieje wiele technik robienia tego rodzaju makijażu, dlatego warto poznać je przed poddaniem się zabiegowi. W kolejnym kroku wystarczy wybrać specjalistkę, która wykonuje np. brwi permanentne metodą pudrową, cieniowania czy microblading, wykorzystuje piórko etc.

Jakie są rodzaje makijażu permanentnego brwi?

Wśród najczęściej spotykanych technik można wymienić metodę włoskową, piórkową oraz cieniowania. W pierwszej linergistka skupia się na odwzorowywaniu naturalnego wyglądu brwi. W tym celu rysuje na skórze włoski przy użyciu specjalnej maszynki oraz pojedynczej igły. Metoda włosa nie wymaga specjalistycznych urządzeń, za to posługująca się nią osoba musi wykazywać się umiejętnościami.

W odróżnieniu od techniki włoskowej makijaż wykonany metodą piórkową będzie bardziej inwazyjny. Również tutaj odwzorowuje się wygląd pojedynczych włosków, ale stosowane podczas zabiegu piórko wkłuwa się głębiej. Procedura bywa przez to mniej komfortowa, za to daje naturalniejsze efekty.

Kolejny sposób to metoda cieniowania. W jej trakcie specjalistka zabarwia naturalny łuk brwiowy, nadając skórze kolor. To dobra opcja na uzyskanie pożądanego kształtu lub zagęszczenie zbyt rzadkich, słabych brwi. Technika cienia cieszy się popularnością z powodu rezultatów.

Klientki salonu chętnie decydują się też na inne rozwiązania. Zwracają uwagę m.in. na technikę umożliwiającą naturalną rekonstrukcję łuku brwiowego. Metoda microblading polega na rysowaniu włosków jeden po drugim. Ręczna pigmentacja brwi pozwala uzyskać naturalny układ włosków, co za tym idzie, satysfakcjonujące efekty.

Jaka metoda makijażu permanentnego brwi jest najlepsza?

To, którą metodę makijażu powinno się wybrać, zależy od preferencji klientek, kształtu oraz stanu brwi. Przykładowo, opcja hybrydowa będąca połączeniem metod włoskowej z cieniowaniem sprawdzi się u pań z przerzedzonymi brwiami. Jeśli ktoś stracił włoski brwi z powodu np. niewłaściwej pielęgnacji czy choroby, może je odzyskać. Technika mieszana (combo brows) zdaje egzamin przy brwiach zanikających lub asymetrycznych.

Część osób odwiedzających salony makijażu decyduje się na delikatniejsze podkreślenie brwi. Ich wybór pada na brwi permanentne metodą pudrową. To jedna z najnowszych technik, cechująca się lekkością pigmentacji. Daje nieprzerysowany, a zarazem wyraźny efekt, niejednokrotnie porównywany do henny. Alternatywa to ombre, które charakteryzuje się mniej zaznaczonymi, jaśniejszymi przodami. Linergistka subtelniej zaznacza brwi od góry, uzyskując nieprzytłaczający, podkreślający urodę makijaż.

Podsumowując – technikę wykonywania makijażu permanentnego wybiera się na podstawie oczekiwań oraz naturalny stan brwi klientki. Miłośniczki wyrazistości stawiają np. na cieniowanie, z kolei fanki podkreślania urody na opcję z piórkiem. Warto przejrzeć wcześniej zdjęcia, aby upewnić się, czy dana metoda spełni nasze oczekiwania. Ponadto znaczenie ma to, czy makijaż będzie pasować do rysów naszej twarzy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl