Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Co to jest i na czym polega microblading?

Co to jest i na czym polega microblading?

Makijaż permanentny brwi może być wykonany różnymi metodami, jednak jedną z najpopularniejszych i zarazem gwarantujących naturalny efekt jest microblading. Brwi po zabiegu przeprowadzonym w oparciu o tę technikę prezentują się bardzo naturalnie, są proporcjonalne i optycznie zagęszczone. Kształt i kolor zwykle utrzymują się nawet przez ok. 2 lata po zabiegu, lecz raz na kilka miesięcy należy zgłosić się na uzupełnienie barwnika, który z biegiem czasu delikatnie blaknie. Naturalność oraz trwałość to najważniejsze atuty microbladingu, ale na jego popularność mają wpływ również takie kwestie jak: cena, dostępność.

Metoda piórkowa brwi – cena oraz wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Microblading, inaczej nazywany metodą piórkową, pozwala cieszyć się nienagannym wyglądem brwi przez długi czas, co jest niezwykle wygodne. Na makijaż permanentny wykonywany tą metodą najczęściej decydują się więc kobiety, które:

  • nie chcą tracić czasu na codzienne uzupełnianie brwi podczas nakładania tradycyjnego makijażu;
  • lubią aktywność fizyczną, w tym zwłaszcza siłownię i basen;
  • są posiadaczkami wrażliwej, alergicznej skóry, która źle toleruje kosmetyki kolorowe;
  • straciły brwi w wyniku przebytej choroby.

Podczas wizyty w salonie kosmetycznym lub klinice medycyny estetycznej klientki zawsze zostają poinformowane o przeciwwskazaniach do microbladingu. Zabieg musi być poprzedzony wywiadem poruszającym takie kwestie jak np. ostatnio przebyte infekcje, choroby przewlekłe, przyjmowane leki. Specjalista ocenia także stan skóry, sprawdzając, czy nie występują na niej świeże rany i blizny. Microblading uznaje się za bezpieczny zabieg i stosunkowo niewiele okoliczności może stanowić przeszkodę do jego wykonania, jednak w skrajnych przypadkach warto z niego zrezygnować lub przełożyć go na inny termin.

W gabinetach oferujących microblading cena tego typu zabiegu wynosi ok. kilkuset złotych. W kosztach uwzględnione są również wizyty mające na celu uzupełnienie pigmentu.

Brwi metoda piórkowa – na czym polega zabieg?

Pierwszy etap zabiegu stanowi rozmowa z klientką na temat stanu jej zdrowia, a także oczekiwań związanych z kształtem i kolorem brwi. Kosmetyczka wykonuje wstępny szkic na skórze klientki oraz przedstawia jej dostępne pigmenty – barwnik należy starannie dopasować do karnacji, by finalny wygląd brwi prezentował się naturalnie.

Makijaż permanentny brwi metodą piórkową wykonuje się przeważnie po nałożeniu na skórę specjalnych środków znieczulających (w zależności od progu bólu pacjentki), które najczęściej występują w formie maści lub płynnej substancji Angel of Brows. W celu zapewnienia klientce pełnego komfortu maść znieczulającą często nanosi się kilkukrotnie, dzięki czemu zabieg nie jest bolesny.

microblanding znieczulenie

Następnie za pomocą specjalnego urządzenia z mikroostrzami skóra zostaje delikatnie rozcięta, co umożliwia wprowadzenie barwnika do głębszych warstw naskórka. Ranki pozostałe po zabiegu są jednak na tyle płytkie i wąskie, że szybko się goją i nie sprawiają większych dolegliwości. Po wizycie należy zadbać o odpowiednią pielęgnację brwi – przez kilka dni trzeba unikać basenu i solarium, a przez pierwszy tydzień wskazane jest smarowanie skóry maściami przyspieszającymi gojenie.

Microblanding to zabieg skierowany przede wszystkim do osób, które cenią swój czas, a jednocześnie chcą zawsze idealnie prezentować się w każdej sytuacji. Zapomnij o codziennym makijażu brwi!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl