Pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym
Pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym

Na makijaż permanentny w ostatnim czasie decyduje się coraz więcej osób chcących szybko i bezboleśnie poprawić wygląd swoich brwi. Efekt uzyskany po zabiegu zależy m.in. umiejętności linergistki w nanoszeniu pigmentów oraz jakości zastosowanych narzędzi i kosmetyków. Ważne jest również staranne dobranie barwników do odcienia cery.

 

Chociaż to przede wszystkim linergistka ponosi odpowiedzialność za finalny kształt i kolor brwi, nie można zapominać o roli domowej pielęgnacji. Efekt nawet najlepiej wykonanego makijażu może być krótkotrwały i niezadowalający, jeśli klientka nie będzie stosować się do zarekomendowanych sposobów dbania o brwi permanentne. Aby cieszyć się jak najdłużej z doskonałego makijażu, wystarczy przestrzegać kilku zaleceń.

 

Pielęgnacja w ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu

Nakładanie makijażu permanentnego odbywa się na podobnej zasadzie co wykonywanie tatuażu. W wyniku wprowadzenia pigmentu pod skórę powstają więc drobne rany, podrażnienia, może pojawić się także niewielka opuchlizna. W związku z tym w pierwszym tygodniu po zabiegu pielęgnacja powinna koncentrować się na wspieraniu procesu gojenia.

W tym okresie jedna z podstawowych zasad pielęgnacyjnych dotyczy higieny. Miejsce, w obrębie którego został wprowadzony pigment, należy starannie oczyszczać i nie dopuścić, by do ranek przedostały się jakiekolwiek zanieczyszczenia. W trakcie dnia trzeba unikać dotykania brwi dłońmi, natomiast przed przystąpieniem do pielęgnacji konieczne jest dokładne umycie rąk.

Niezwykle ważną kwestię stanowi również powstrzymywanie się przed rozdrapywaniem strupów. Zaburzenie naturalnego procesu regeneracji skóry może skutkować np. powstaniem blizn. Strupki pojawiają się tuż po zabiegu, a goją się w ciągu kolejnych kilku dni.

pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym

O tatuaż permanentny brwi należy także zadbać za pomocą łagodnych maści i środków oczyszczających. Ranki warto smarować maściami z witaminą E, dzięki której skóra będzie odpowiednio chroniona i nawilżona. Z kolei w przemywaniu brwi doskonale sprawdzą się delikatne płyny i żele hipoalergiczne. W pierwszym tygodniu po zabiegu niewskazane jest stosowanie peelingów, masek, kremów i toników posiadających silne właściwości oczyszczające lub zawierających kwasy.

Długofalowa pielęgnacja brwi permanentnych

Po tym jak strupki całkowicie i samodzielnie odpadną należy skupić się na długofalowej pielęgnacji, dzięki której świetny wygląd brwi utrzyma się nawet przez 2 lata. Przede wszystkim warto na stałe wprowadzić do swojej pielęgnacji krem chroniący przed słońcem. Silne promieniowanie słoneczne, zwłaszcza w pierwszych miesiącach po zabiegu, może spowodować odbarwienie pigmentu. Ważne jest również regularne stosowanie kremów o właściwościach nawilżających. Jednocześnie trzeba zrezygnować z kosmetyków peelingujących, ponieważ zawarte w nich substancje złuszczające mogą powodować blaknięcie barwnika.

Aby makijaż permanentny brwi jak najdłużej prezentował się doskonale, koniecznie należy systematycznie zgłaszać się do linergistki na uzupełnienie pigmentu. Pierwsza wizyta powinna odbyć się ok. 4 tygodnie po zabiegu, a następną warto zaplanować w ciągu 12 miesięcy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl